Pomoc żywnościowa w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym
Podprogram 2020
Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzyżewicach informuje, że od września 2020r. trwają zapisy w ramach „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Podprogram 2020″., w ramach którego możliwe jest uzyskanie pomocy żywnościowej w formie paczek składających się z artykułów żywnościowych.
Pomoc skierowana jest do osób, które spełnią kryterium dochodowe nie przekraczające 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. nie więcej niż 1402,00 złotych dla osoby samotnie gospodarującej, 1056,00 złotych dla osoby w rodzinie oraz spełniają co najmniej jedną z przesłanek, tj. bezrobocie, bezdomność, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności itp.
Osoby i rodziny spełniające w/w wymogi wymagające wsparcia w postaci pomocy żywnościowej powinny zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzyżewicach, celem wypełnienia stosownych dokumentów.
Osoby, które dotychczas otrzymały żywność z Podprogramu 2019 i nadal chciałyby korzystać z w/w pomocy powinny ponownie zgłosić się do OPS.
Zgłoszenia przyjmowane będą w miesiącu wrześniu 2020r.
Podsumowanie programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym – Podprogram 2019
Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzyżewicach w miesiącu sierpień 2020 roku zakończył realizację Podprogramu 2019 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Program był realizowany przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Lubelskiego Oddziału Okręgowego mieszczącego się w Lublinie na ul. Puchacza 6. Dystrybucja żywności w Podprogramie 2019 rozpoczęła się w miesiącu dostarczenia artykułów spożywczych, tj. w styczniu i trwała do końca lipca bieżącego roku.
W ramach Podprogramu 2019 Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzyżewicach objął wsparciem żywnościowym 150 osób (wydając 284 paczek żywnościowych), przekazując 6,048 ton żywności o łącznej wartości 25433,17 zł.
Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze: warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, sok jabłkowy), mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),cukier ,tłuszcze (olej rzepakowy), dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym), skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju),